کشور زیبای استرالیا

کشور زیبای استرالیا

کشور استرالیا میزبان هزاران مکان خیره کننده است.

برخی از آنها به خاطر ویژگی های فوق العاده شان بیشتر از بقیه به چشم می آیند و مورد توجه قرار می گیرند. در اینجا 12 مکان حیرت انگیز و زیبا در استرالیا را به شما معرفی می کنیم . اگر قصد دارید برای تعطیلات به استرالیا سفر کنید حتما بازدید از چند تا از این مکان ها در برنامه ی سفر خود بگنجانید.1. جادهی اقیانوس بزرگ Great Ocean Road
جاده ی اقیانوس بزرگ در استرالیا یک محوطهی باستانی طبیعی و زیباست که تقریبا 150 مایل در امتداد ساحل ویکتوریای جنوب شرقی کشیده شده است. تشکل های سنگ آهکی و پشتهای شناخته شده به عنوان دوازده ستون حاوی پیام از این ساحل سر بر آوردهاند و موجب جذب گردشگران از سراسر جهان شدهاند. در اینجا یک جادهی ساحلی واقعی که البته پس از جنگ جهانی اول ساخته شده نیز وجود دارد. رانندگی در امتداد این مسیر خوش منظره و زیبا تجربهای دلرباست که شما هرگز آن را فراموش نخواهید کرد.

2. پل بندرگاه یا هاربر بریج Harbour Bridge ، سیدنی Sydney
ساخت پل بندرگاه سیدنی در سال 1932 به اتمام رسید و از آن زمان این پل منظره ی فوق العاده ای از شهر و بندر درخشان آن را در اختیار همگان قرار می دهد. از این پل، گردشگران می توانند چشم انداز بی نظیری به خانهی اپرای سیدنی Sydney Opera House و همچنین منطقه تجاری شهر داشته باشند. اگر از سیدنی دیدن میکنید حتما در امتداد پل به دوچرخه سوارییا پیاده روی بپردازید چون مناسب عابر پیاده تجهیز شده و برای عکاسان نیز جالب توجه است . برای ماجراجویی جسورانه تر می توانید از پل بندرگاه بالا بروید.

3. سد بزرگ ریف Great Barrier Reef
به عنوان بزرگترین سیستم صخره ای مرجانی بر روی زمین ، سد بزرگ ریف در طول سال با نمایشگاه زیر آب خود از زندگی دریایی گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. این سد به عنوان میراث جهانی یونسکو قلمداد شده و خانهی نهنگها ، دلفینها ، هها ، لاکپشتهای دریایی و تعداد بیشماری از موجودات دریایی مانند مرجانهای با شکوه است و منزلگاهی برای بسیاری از موجودات دریا به شمار میرود. صنعت گردشگری سالانه سه میلیارد دلار برای سد بزرگ ریف در استرالیا درآمد داشته و توریست های بین المللی به این مکان میآیند تا شاهد شکوه منظرهی آن باشند. به خاطر داشته باشید در بازدید از این سد شگفت انگیز طبیعی غواصی و تماشای جانداران زیر آب را از دست ندهید .

4. جنگل داین تری Daintree
جنگل داین تری خانه ی نود درصد از گونه های خفاش و پروانه در این قاره می باشد ، این جنگل بهشت طبیعت است. به عنوان بزرگترین جنگل انبوه در استرالیا و قدیمی ترین در جهان ، داین تری که در شمال کوئینزلند واقع شده دارای گونههای گیاهان فوق العادهای مانند سرخس منگولهای ، کازو واری cassowaries ، اژدهای جنگلی ، آبشارهای چشمگیر و مسیرهای پیاده روی زیادی می باشد. اگر می خواهید تعطیلات خود را در اینجا سپری کنید در کلبه های جنگلی آن اقامت کنید و از مسیرها و محوطه های جنگلی انبوه ، سرسبز ، گرمسیری و بکر آن بازدید نمایید.

5. خلیج جام شکل Wineglass
تاسمانی خانه ی بسیاری از محوطه های منحصر به فرد طبیعی است ، اما خلیج واین گلس قطعا یکی از جاذبه های طبیعی منحصر به فرد موجود در آن است . این خلیج نام خود را از شکل غیر معمولش گرفته ، اما شکل خلیجی اش باعث جذب بازدید کنندگان نیست ، بلکه این جا یک ساحل آفتابی است که باعث شده بسیاری آن را به عنوان یکی از زیباترین مکانها در استرالیا و حتی در کل دنیا بشناسند. اگر به هر نقطه از تاسمانی سفر میکنید حتما در این ساحل خیره کننده اقامت کنید.

6. پارک ملی کاکادو Kakadu National Park
منطقه شمالی استرالیا پارک ملی کاکادو را در خود جای داده که یکی از مناطق خوش منظره و زیبا در جهان است و صحنه هایی از فیلم معروف کروکودیل داندی Crocodile Dundee در آن ساخته شده و سبب شهرت جهانی آن گردیده است. این پارک در فضایی بیش از 7500 مایل مربع در منطقه ی رودخانه های تمساح گسترده شده است. بازدیدکنندگان به این مکان می آیند تا شاهد سازندهای زمین شناسی ای مانند صخره ی نورلانجی Nourlangie باشند و یا قدیمی ترین نقاشی های سنگی باستانی را که در اینجا یافت می شود ببینند. آبشارهای جیم جیم Jim Jim ، آبشارهای دوقلو و محوطه ی باراموندی جرجGorge Baramundi مناظر نفس گیری برای کشف هستند. این پارک همچنین برای گیاهان و جانوران موجود در آن شهرت زیادی دارد ، به خصوص فراوانی پرندگان. در بازدید از اینجا به هشدارهای پارک توجه کنید تا بر سر راه خود با خمره های آب شور مواجه نشوید.

7. کوه های آبی Blue Mountains
کوه های آبی زیبا در ایالت نیو ساوت و New South Wales قرار دارند و مرز منطقه شهری سیدنی هستند. این کوه ها یکی دیگر از میراث جهانی یونسکو در استرالیا به شمار می روند و منطقه ای که در آن قرار گرفته اند خانه ی آبشارهای خیره کننده ای مانند آبشارهای آپر ونت ورث Upper Wentworth و حیات وحش جذاب مانند خرس کوآلا هستند. حتما از صخره های موسوم به سه خواهر که فوق العاده مورد توجه گردشگران و مردم محلی هستند بازدید به عمل آورید.

8. نوسا Noosa
سواحل نوسا در امتداد ساحل سان شاین Sunshine درکوئینزلند واقع شده اند و به دوستداران سواحل چشم اندازهای زیبایی از دریای آبی فیروزه ای به همراه مناظری نفس گیر را ارائه می دهند. گردشگران از سراسر جهان برای غواصی ، اسنورکلینگ و حمام آفتاب گرفتن در زیر نور خورشید در کنار زیبایی های بیشمارش به این منطقه می آیند. در اینجا می توانید به تور تماشای نهنگ ها بروید و یا یک قایق ماهیگیری برای خود کرایه کنید . اگر از لذت بردن زیر آفتاب خسته شدید (که بعید است) می توانید به باغ وحش استرالیا واقع در نوسا بروید و شاهد بسیاری از حیوانات بومی استرالیا باشید. نوسا همچنین نقطه ی آغاز جزیره ی فریزر Fraser نیز هست ، این جزیره یکی دیگر از زیبا ترین مکان ها در استرالیاست که باید حتما از آن دیدن کنید. 

9. آبشارهای میچل Mitchell
آبشارهای میچل در پارک ملی رودخانه ی میچل در منطقه ی کیمبرلی Kimberly در غرب استرالیا واقع شده اند و منظره ی با شکوهی را برای تماشا خلق نموده اند. این آبشارها به استخر های دلربایی که در حال جنب و جوش هستند می ریزند. زیبایی این آبشارها واقعا نفسگیر است. دیدنی های قابل توجهی در مورد این پارک وجود دارد که ارزش دیدن را دارند مانند صخره های تماشایی و دره ها. اما آبشارها ستاره ی این دیدنی ها هستند.

10. اولورو Uluru
اولورو که گاهی اوقات به نام صخره های آیرز Ayersاز آن یاد می شود یک تشکل سنگ آهکی است که از زمین قرمز سوخته در منطقه ی شمالی مرکزی بالا آمده و برای مردم بومی مقدس است ، این نقطه ی زمین شناسی جذاب با غارهایی که دارای نقاشی های باستانی هستند همراه است. همچنین هزاران چشمه ی طبیعی و سوراخ آب در اطراف آن وجود دارد که بیش از 2800 فوت از زمین ارتفاع دارند. در هنگام بازدید از مناطق مرکزی استرالیا تماشای این صخره ها در سپیده دم یا هنگام غروب واقعا نفس گیر است

11. دره ی باروسا Barossa
دره ی باروسا پر از باغ های انگور آفتابی واقعا دوست داشتنی است . بسیاری از بازدید کنندگان برای بازدید از این مزارع و خصوصا تماشای برداشت در فصل برداشت به دره می آیند. اگر جایی در حوالی این دره هستید تماشای مناظر زیبای دره ی باروسا را از دست ندهید. 

12. غارهای رودخانه ی مارگارت
در حالی که باغ های انگور رودخانه مارگارت بازدید کنندگان بسیاری را به خود جذب می کند ، غارهای دیدنی و جذاب در پارک ملی لیوین Leeuwin ستاره ی واقعی این منطقه از ساحلی غربی استرالیا هستند. شهر رودخانه مارگارت در 170 مایلی جنوب شهر پرت Perth واقع شده و برای موقعیت های غواصی اش معروف است. با این حال، اگر از اینجا بازدید کردید ، حتما از غار ماموت Mammoth با اتاق های متعدد و صخره های حیرت انگیز و فسیل های جالبش دیدن کنید. این غار واقعا یکی از زیباترین مکان ها در استرالیاست که ارزش رفتن به سمت غرب و بازدید را دارد.

بلیط اتوبوس

خرید بلیط اتوبوس

قیمت بلیط اتوبوس

رزرو بلیط اتوبوس

بلیط قطار

خرید بلیط قطار

قیمت بلیط قطار

بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما

پرواز داخلی

پرواز خارجی 

پرواز چارتر

 

خرید اینترنتی بلیط هواپیما


بوکینگ پرشیا استرالیا ,بازدید ,بلیط ,منطقه ,پارک ,صخره ,بلیط اتوبوس ,وجود دارد ,خرید بلیط ,بازدید کنندگان ,خیره کننده ,میراث جهانی یونسکو ,کشور زیبای استرالی

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سایت خبری ورزشی سیما اسپرت دانلود آهنگ احمد سعیدی عکس پروفایل جملات بزرگان دانلود فایل های آموزشی مدیا تی وی متلب پروگرمر کودکان کار فروشگاه خوابگاه جوابفعالیتهایکارافرینییازدهم دانلود زیرنویس فارسی فیلم قهوه با آنا اشعاراهل بیت صوت انواع شکل هایی که خط تقارون دارند ولی مرکزتقارون ندارن جواب انشاء تصویر نویسی هفتم میز کامپیوتر اسکن کتاب به لبتاب تصویرنویسیانشایازادپایههفتمصفحه55 تصویر نویسی صفحه ۵۵ هفتم ۲۲دی۹۶گاجچهارمتجربی